Koučing pre onko pacientky a ich odozvy

17.07.2023

V júni 2023 sme vďaka OZ Smaragdy pomohli trom ženám- onkologickým pacientkam, ktoré momentálne riešia onkologické ochorenie. Boli im poskytnuté 3 koučingy, kde sme sa bavili práve na tému rakovina. Ďakujem OZ Smaragdy, že som mohla pomôcť ako koučka a NLP koučka trom skvelým dámam.

Ďakujem, že som sa s nimi mohla rozprávať na tému rakovina, ale z úplne inej stránky, z ktorej sa bežne na túto diagnózu nepozerá. Pozreli sme sa na to, čo im rakovina priniesla do života pozitívneho, ako ich to zmenilo, čím ich to obohatilo. I keď to znie zaujímavo, každá onko pacientka našla veľa dôvodov, veľa pozitívnych vecí, ktoré vyzdvihli práve pri tomto ochorení. Či to už bolo zmena hodnôt, priorít, začali si vážiť zdravie, či zistili, že si vedia nájsť čas i na seba....Bolo tam toľko uvedomení, za ktoré boli tieto ženy vďačné. A ja ako koučka som si znova len uvedomila, že na každú vec, i na chorobu je viac pohľadov. A záleží len na nás, ktorý z nich si vyberieme.

Andrea Matúšeková

Referencie

Pekný deň prajem, dnes som absolvovala koučing s Andrejkou Matušekovou. Som onkologická pacientka. Je tomu mesiac, čo som absolvovala chemoterapiu. Úspešné som ju zvládla a som šťastná, že to mám za sebou. Ale.... veľmi trpím strachom, nakoľko ma čaká PET CT vyšetrenie, že znovu niečo onkologické v mojom tele objavia. Obrátila som sa na Andrejku ako koučku, ktorá si týmto všetkým prešla. Veľmi mi pomohla v našom rozhovore, ako sa strachu brániť. Viem, že ešte ju určite oslovím, ako koučku, lebo mne keď odíde jeden strach z niečoho, samozrejme príde druhý a je to len tým, že si potrebujem zresetovať hlavu. Verím, že postupne s Andrejkou to zvládnem. 

L.G.

Ďakujem ti veľmi pekne za príjemný čas strávený s tebou formou koučingu. Keďže som onko pacient, veľmi mi to pomohlo. Vďaka tebe si začínam uvedomovať určité veci, ktoré by som možno predtým nevidela. Ďakujem, že myslíš aj na nás ľudí, ktorí to nemajú v živote ľahké. Teším sa na ďalšie online stretnutie. 

Magda z Košíc  


Ďakujem veľmi pekne za včerajší rozhovor bolo to pre mňa prínosné a povzbudzujúce. Je fajn vedieť, že problémy, ktoré mám, nemám len ja, čo sa týka zdravotného stavu, že si prechádzame väčšinou tým istým. a potom problémy doma - môže to byť ešte aj horšie ako to je... Veľmi pekne ďakujem za rady, nápady, ako riešiť situácie, ako sa inak pozrieť na problém, ktorý vznikne. Je veľmi prínosné počuť názor niekoho tretieho, nestranného, ktorý viem že je nezaujatý a tým pádom nenadŕža ani jednej ani druhej strane.  Škoda len, že som musela utekať na rehabilitáciu. S Vami by sa dalo rozprávať ešte dlho.

A.H.