Dielničky pre sestričky

22.05.2019

V uplynulých týždňoch sa pod záštitou OZ Smaragdy v spolupráci so Ženským inštitútom tvorivosti v Rimavskej Sobote uskutočnili 4 príjemné posedenia zdravotných sestier z Nemocnice z Rimavskej Soboty  spojené s tvorivými prácami pod názvom Dielničky pre sestričky.

27. marca 2019 sme sa stretli pri téme Patchworková kraslica, kde sme si pomocou falošného patchworku vyrobili krásne kraslice, ktoré boli akousi predprípravou na blížiace sa veľkonočné sviatky.


17. apríla 2019 sme spolu vyrábali Handmade kozmetiku, domáci píling do kúpeľa, sviečky či balzam na pery.

24. apríla 2019 sme plietli Podnos z pedigu. Bola to pre sestričky veľmi príjemná nová skúsenosť, s pekným a praktickým výsledkom, ktorým podnos z pedigu určite je.

15. mája 2019 sme šili šperky - konkrétne Šité korálkové šperky, pretože každá žena sa chce ozdobiť, a nie je nič krajšie, ako si šperk aj sama vyrobiť.

Ďakujeme sestričkám za skvelú účasť na každej dielničke, boli to veľmi príjemné stretnutia. Dúfame, že sa nám spoločne podarilo dosiahnuť náš cieľ, ktorým bolo zrelaxovanie tela aj mysle pri tvorivej činnosti a predísť tak stále narastajúcemu syndrómu vyhorenia zdravotných sestier. Pretože pri tzv. "pomáhajúcej profesii", ktorú sestričky vykonávajú a ktorá je náročná psychicky aj fyzicky, je potrebné oddýchnuť si.
Ako čerešničkou na torte sú pre ne vlastnoručne vyrobené výrobky, ktoré potešia oko a pohladia dušu.

Záverom ďakujeme Ženskému inštitútu tvorivosti z Rimavskej Soboty a spoločnostiam Fresenius Kabi a Inpharm, bez ktorých by nebolo možné sériu týchto tvorivých dielní zrealizovať. 

Pripájame aj odozvy a pocity na toto milé podujatie od samotných sestričiek:

Čo mi dali "Dielničky pre sestričky ?" Hlavne veľa dobrých nápadov, kopec srandy, relax a spoznala som nových zaujímavých ľudí . Dúfam, že to nebolo naposledy a ešte niečo spolu podnikneme /čo najskôr/ Soňa Š.  Veľká vďaka našim lektorkám za príjemne strávený čas pri tvorení šitých náušničiek, či výrobe domácej kozmetiky. Popri popíjaní bylinkových čajíkov, sme niečo krásne vytvorili a spoznali sa navzájom s kolegyňami z druhých pracovísk aj mimo práce. Ďakujem aj p. doktorke Englerovej a OZ Smaragdy, ktorá nám to umožnila. Paťa Ď. 

Fotogaléria